Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Tu nás nájdete

Ochrana prírody – prírodné bohatstvo v našom meste

  • Ostatná aktualizácia: nedeľa, 27. január 2019, 20:29
  • Podrobnosti:
    Napísal/a: PhDr. Gabriela Jenčiková, Mgr. Alena Michalovová, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová

  • 14-jún-2017 21:32

        Životné prostredie (ŽP) je priestor, v ktorom sa všetci pohybujeme. Preto ako občania mesta Michalovce musíme dbať na ochranu životného prostredia. To znamená starostlivosť o celý rad prírodných zdrojov – o  rastliny, živočíchy, vzduch, vodu a pôdu.
Pre mnohých je to problém, no každý môže začať už doma, napr. separáciou odpadu. V rukách každého jednotlivca je pozitívna sila – sila ovplyvňovať kvalitu ŽP, ale aj deštrukčná sila – zničiť všetko pekné okolo seba a život v akejkoľvek podobe. Životné prostredie a človek ako jedinec v ňom predstavujú jeden systém a jeden celok, aj keď mnohí z nás na to zabúdajú.

Zdravé ŽP a zdravý spôsob života idú ruka v ruke so zdravým a hodnotným prežívaním života každého z nás. Zachovanie prírody sa zabezpečuje ochranou a šetrným využívaním prírodných zdrojov. Zbieraním odpadkov udržiavame čisté ŽP a nepoškodzujeme zdravie všetkého živého.
Čo robiť, ak sa v našom okolí vyskytujú čierne skládky? Predovšetkým mať na pamäti, že horná hranica sankcie u fyzickej osoby za čiernu skládku v blokovom a správnom konaní je maximálne do výšky 165,96 €, preto je určite lepšie oboznamovať mládež o tom, ako odpad likvidovať legálnym spôsobom. Dôležité je poskytnúť aj informácie mestskej polícii o čiernych skládkach, ak sa o nich žiaci dozvedia. 
Znečisťovanie ovzdušia a vypaľovanie trávnatých porastov predstavuje tiež vážny problém,ktorý sa najviac vyskytuje v jarnom období. Takéto priestupky rieši pracovník životného prostredia mestského úradu. Je riešený zjednaním nápravy a sankciou na mieste, ak je známy priestupca. Ak nie je známy, je likvidácia riešená privolaním hliadky požiarnej ochrany, ktorá horiace porasty uhasí.
Prírodné prostredie sa musíme snažiť zachovať na dedinách, v mestách  i priemyselných aglomeráciách - len tak bude život a pôsobenie človeka možné po ďalšie desaťročia, len tak vytvoríme kultúrnu krajinu, ktorá má šancu prežiť - a my s ňou.

SZŠ Vstúpte ...

Vzdelávacie centrum Microsoft