Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Tu nás nájdete

Projekt ERASMUS

  • Podrobnosti:
    Napísal/a: PhDr. Anna Köverová, Mgr. Jana Gažíková, Mgr. Marcela Baťalíková, koordinátorky projektu Erasmus

  • 25-máj-2017 22:39

Účasť v medzinárodných projektoch má na našej škole už svoju tradíciu. Aj v tomto školskom roku 2016/2017 sme v rámci programu Erasmus pre vzdelávanie a odbornú prípravu našli nových partnerov v oblasti zdravotníctva. Týmto partnerom je Stredná zdravotnícka škola v Aretxabaleta na severe Španielska blízko mesta Bilbao.

Projekt ERASMUS 2017V dňoch 26.- 28. apríla 2017 nás navštívili štyri stredoškolské učiteľky z tejto partnerskej školy - riaditeľka školy Esther Iturria, koordinátorka projektov Erasmus Ainhoa Zorrilla a ďalšie dve učiteľky v odbore zdravotnícky asistent a ošetrovateľ Lourdes Mendia a Marijo Berrio. Počas troch dní pracovnej návštevy sme im pripravili bohatý a zaujímavý program, v ktorom sme prezentovali to najlepšie, čo naša moderná škola ponúka svojim žiakom a učiteľom.
Po príchode si prezreli priestory školy, pričom najviac ich zaujali nové demonštračné učebne pre výučbu v odbore zdravotnícky asistent a masér. Takisto v B bloku školy navštívili moderné odborné učebne pre farmaceutických laborantov, ktorí sú naším najmladším odborom.
V ďalších dňoch sme spoločne navštívili Nemocnicu Š. Kukuru v Michalovciach a Psychiatrickú nemocnicu na Stráňanoch, kde mohli sledovať aj našich žiakov v čase ich odbornej praxe na jednotlivých oddeleniach. Veľmi zaujímavým a hodnotným zážitkom bola návšteva Ošetrovateľského centra pre seniorov v Humennom, ktoré patrí k najlepším svojho druhu na Slovensku.
Projekt Erasmus bude v novom školskom roku 2017/18 pokračovať vzájomnou výmenou študentov a učiteľov. Teší nás úprimný záujem španielskych partnerov o našu školu i to, že máme neustále čo ponúknuť. Veríme, že vzájomná spolupráca v tomto programe obohatí našich žiakov i učiteľov v ich odbornosti a ďalšom vzdelávaní.

Fotogaléria

SZŠ Vstúpte ...

Vzdelávacie centrum Microsoft