Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Tu nás nájdete

Koordinátor pre zdravie a zdravý životný štýl: Mgr. Erika Bobíková

ROZTANCUJ SI ZDRAVIE

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová
 • 03 máj 2021

Keď sa hýbeme, cítime sa výborne,  to je všeobecne známe. Pohyb v podobe tanca má nespočetné množstvo výhod, no predovšetkým má pozitívny vplyv na fyzické aj duševné zdravie.

Pri tanci sa zapája nielen telo, ale aj tvorivosť a zmysel pre humor. Pri tanci sa dokážeme uvoľniť, zbaviť stresu či trápenia, ale zároveň si vieme aj dobre zacvičiť. Existuje veľa rôznych druhov tanca, dôležité je nájsť si tanečný štýl, ktorý nám najviac vyhovuje vzhľadom na intenzitu (rýchlosť), úroveň náročnosti a typ hudby. Niektorí z nás uprednostnia tanec s partnerom alebo bez neho. Možno je práve teraz najvyšší čas vstať z pohovky a ísť si zatancovať. 

Čítať ďalej...

Praktické rady pri kŕčových žilách

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobíková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová
 • 12 apríl 2021

Kŕčové žily sú častým zdravotným a estetickým problémom. Označujú rôzne ochorenia žilového systému, ktoré spôsobuje poškodenie žilovej steny a zlyhanie žilových chlopní. Ohrozujú viac ženské pohlavie, no nevyhnú sa tomuto ochoreniu ani muži.

Čítať ďalej...

Svetový deň obezity 4. 3. 2020

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobíková, Mgr. Hedviga Šľachtová, článok je prevzatý z webu www.sklon.sk/
 • 03 marec 2021

Slovenská koalícia ľudí s obezitou a nadváhou pripravuje aj v tomto roku  zaujímavé  podujatia  k Svetovému dňu obezity  World Obesity Day Europe 2021, ktorý sa uskutoční dňa 4.marca 2021. Na čo všetko sa môžete tešiť?

Čítať ďalej...

Význam citrusového ovocia pre zdravie

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobíková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 22 február 2021

Citrusové ovocie tvorí dnes už bežnú súčasť jedálnička každej rodiny. Ak sa mu vyhýbame, prichádzame o jeho blahodárne účinky. Okrem toho, že dodáva nášmu telu zdravú energiu a veľké množstvo vitamínov, pomáha nám v prevencii pred viacerými ochoreniami.

Čítať ďalej...

Alchýmia zdravého spánku

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 02 február 2021

Dostatočný a kvalitný spánok je veľmi dôležitý pre naše fyzické aj psychické zdravie počas pandémie ochorenia Covid 19. Naše telo počas spánku odpočíva, naberá silu a regeneruje sa.

Čítať ďalej...

Otužovanie ako fenomén pandémie

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, jazyková korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 08 január 2021

Prečo začať otužovať?

Ľudský organizmus je v udržiavaní teploty stredu tela veľmi konštantný a zmena teploty o 2°C nad alebo pod 37°C môže byť pre organizmus fatálna. Väčšina z nás trávi až 90% času v teple a vyhýbame sa zime. Avšak mierne vystavenie nízkym teplotám môže byť pre náš organizmus dobrý tréning. Ak sa zníži vonkajšia teplota, tak receptory na koži rýchlo odovzdajú túto informáciu do mozgu a máme „pocit chladu“. Ak tento pocit pretrváva, tak náš organizmus zapojí ďalšie obranné mechanizmy, aby si udržal vnútornú teplotu. Ak tieto mechanizmy „trénujeme“, tak nám vedia byť užitočné.

Čítať ďalej...

MOZGOVÁ MŔTVICA – AKO JEJ PREDCHÁDZAŤ

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 01 december 2020

Čo je to náhla cievna mozgová príhoda?

Náhla mozgová príhoda (NCMP) patrí v Európe k tretej najčastejšej príčine smrti a najčastejšej príčine invalidity – trvalého narušenia zdravia a fyzickej spôsobilosti. Preto je dôležité mať dostatok informácií o jej priebehu a príznakoch, ako aj o možnostiach ovplyvniť riziko jej vzniku a jej následky.

Čítať ďalej...

SZŠ Vstúpte ...

Vzdelávacie centrum Microsoft