Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Tu nás nájdete

Kalendár

jún 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Aktuálne správy, udalosti a šport na Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach. Podrobnejšie informácie o udalostiach si môžete pozrieť v kalendári.

„ZDRAVOTNÍK V AKCII“ 2021 SÚŤAŽ V PRVEJ POMOCI

 • Napísal/a: PhDr. Jana Pustai Selecká, Mgr. Iveta Rusnáková, jazyková korekcia PhDr. Bibiána Lojanová
 • 18 jún 2021

Najväčšou hodnotou je ľudský život. Vážme si ho, zachraňujme. V tomto školskom roku 2020/2021 sme sa z prostredia krásnej, lesnej prírody premiestnili do virtuálneho sveta. 13. ročník „Zdravotník v akcii“ 2021 súťaž v prvej pomoci pod patronátom Strednej zdravotníckej školy, Sládkovičova 36, Prešov prebiehal online 15.06.2021.

Čítať ďalej...

DEŇ RELAXU A ZDRAVIA V SYRÁRNI BEL

 • Napísal/a: PhDr. Martina Gašparová, jazyková korekcia PhDr. Bibiána Lojanová
 • 11 jún 2021

Sme radi, že po dlhšom období nečinnosti v súvislosti s pandémiou sme sa v tomto školskom roku mohli zúčastniť akcie, ktorú organizovala michalovská syráreň Bel pri príležitosti „Dňa relaxu a zdravia“.

Čítať ďalej...

MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ V NEMOCNICI SVET ZDRAVIA MICHALOVCE

 • Napísal/a: PhDr. Martina Ďurišinová, jazyková korekcia PhDr. Bibiána Lojanová
 • 08 jún 2021

Výnimočný sviatok detí sme oslávili na aj na Pediatrickom oddelení Nemocnice Svet zdravia v Michalovciach.

Čítať ďalej...

Slnko a jeho vplyv na organizmus

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobíková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová
 • 05 jún 2021

"Kde nechodí slnko, tam chodí lekár."
(Slovenské príslovie)

Slnko je naša najbližšia hviezda, ktorá svojím žiarením vytvára podmienky života organizmov na Zemi. Slnko sa zrodilo takmer pred 5 miliardami rokov z plynového oblaku tvoreného vodíkom, héliom a prachom. Vplyvom vlastnej gravitácie sa tieto zložky zmrštili, čím sa ich teplota zvýšila natoľko, že tam začali prebiehať jadrové reakcie, ktoré prebiehajú dodnes. Planéty okolo neho udržiava na obežnej dráhe jeho gravitácia. Svetlo zo Slnka dorazí na Zem zhruba za osem minút. Slnko má pozitívny vplyv nielen pre našu planétu, ale aj pre náš organizmus. Svetlo je zdrojom 99 % energie na Zemi a život je na ňom neodmysliteľne závislý. Už starí Gréci si uvedomovali význam Slnka pre zdravie, a preto budovali kúpele, kde využívali blahodárne účinky slnečného žiarenia.

Čítať ďalej...

Členovia MSČK sa rozlúčili so štvrtákmi

 • Napísal/a: Koordinátorky MSČK Mgr. Martina Stanková, Mgr. Anna Džadová, jazyková korekcia PhDr. Bibiána Lojanová
 • 03 jún 2021

Najvzácnejšie v živote nie sú veci, ale prežité chvíle. Niektoré pretrvajú akoby večnosť, iné sú len krátke okamihy, ale rovnako významné. Všetky jednotlivé kúsky dotvárajú skladačku nášho života. Medzi najkrajšie časti tohto diela patria určite aj okamihy na strednej škole. Tá pred pár rokmi otvorila svoje brány našim štvrtákom a dala im možnosť stať sa súčasťou formovania, ktoré robí z ustráchaných žiakov vyspelých študentov.

Čítať ďalej...

1. jún - Medzinárodný deň detí

 • Napísal/a: Mgr. Adriana Brhlíková, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová
 • 01 jún 2021

Medzinárodný deň detí sa na Slovensku slávi od roku 1950.

Čítať ďalej...

31. máj – Svetový deň bez tabaku (World No Tobacco Day)

 • Napísal/a: PhDr. Ivana Jenčíková, Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová
 • 31 máj 2021

Tento deň bol v roku 1987 vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciou za Svetový deň bez tabaku. Fajčenie predstavuje celosvetový problém, ktorý pripraví o život jednu miliardu ľudí ročne. Napriek tomuto faktu počet fajčiarov stúpa. Už dlhé roky je dobre známa súvislosť medzi fajčením cigariet a rakovinou pľúc.  Cigaretový dym obsahuje hlavne nikotín, decht, pôsobiaci karcinogénne, oxid uhoľnatý. Oxid uhoľnatý sa viaže na hemoglobín, čím je blokovaný prenos kyslíka z pľúc do tkanív a orgánov. Nikotín je látka, ktorá vyvoláva a udržuje svojimi psychofyziologickými účinkami závislosť na fajčení.

Čítať ďalej...

SZŠ Vstúpte ...

Vzdelávacie centrum Microsoft

Pozrite si nové číslo