Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Kalendár

máj 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Aktuálne správy, udalosti a šport na Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach. Podrobnejšie informácie o udalostiach si môžete pozrieť v kalendári.

Deň matiek – 9. máj 2021

 • Napísal/a: Mgr. Adriana Brhlíková, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová
 • 09 máj 2021

Rozhodnutie, či mať dieťa, je veľmi závažné. Znamená to dovoliť vlastnému srdcu vyskočiť a chodiť okolo.” (Elizabeth Stone)

Deň matiek sa na Slovensku oslavuje každoročne druhú májovú nedeľu. Tento rok teda pripadá Deň matiek na 9. mája. 

Byť mamou je poslanie krásne, ale zároveň aj náročné. V Deň matiek máme možnosť vzdať úctu našim mamám, vyjadriť svoju vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili a poďakovať im za ich lásku, úsmev, pohladenie, obetavosť, rady a podporu. 

ROZTANCUJ SI ZDRAVIE

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová
 • 03 máj 2021

Keď sa hýbeme, cítime sa výborne,  to je všeobecne známe. Pohyb v podobe tanca má nespočetné množstvo výhod, no predovšetkým má pozitívny vplyv na fyzické aj duševné zdravie.

Pri tanci sa zapája nielen telo, ale aj tvorivosť a zmysel pre humor. Pri tanci sa dokážeme uvoľniť, zbaviť stresu či trápenia, ale zároveň si vieme aj dobre zacvičiť. Existuje veľa rôznych druhov tanca, dôležité je nájsť si tanečný štýl, ktorý nám najviac vyhovuje vzhľadom na intenzitu (rýchlosť), úroveň náročnosti a typ hudby. Niektorí z nás uprednostnia tanec s partnerom alebo bez neho. Možno je práve teraz najvyšší čas vstať z pohovky a ísť si zatancovať. 

Čítať ďalej...

Dištančné vzdelávanie telesnej a športovej výchovy

 • Napísal/a: Mgr. Dávid Štuň, učiteľ TEV
 • 18 apríl 2021

Praktické rady pri kŕčových žilách

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobíková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová
 • 12 apríl 2021

Kŕčové žily sú častým zdravotným a estetickým problémom. Označujú rôzne ochorenia žilového systému, ktoré spôsobuje poškodenie žilovej steny a zlyhanie žilových chlopní. Ohrozujú viac ženské pohlavie, no nevyhnú sa tomuto ochoreniu ani muži.

Čítať ďalej...

7. apríl – Svetový deň zdravia

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová
 • 07 apríl 2021

Svetový deň zdravia bol vyhlásený v roku 1950 Svetovou zdravotníckou organizáciou World Healthy Organization (WHO). Tento deň nás upozorňuje na rôzne aspekty zdravia, ktorým treba venovať zvýšenú pozornosť. V tomto roku viac než inokedy si všetci uvedomujeme, aké je naše zdravie veľmi dôležité. Zdravie človeka je dar, od ktorého závisí kvalita života, a preto je našou prvoradou úlohou chrániť si ho.
Správajme sa zodpovedne, nosme rúška, dodržiavajme všetky preventívne opatrenia a buďme príkladom aj pre ostatných a pre všetky krajiny sveta.

Časopis Teória a prax I Farmaceutický laborant

 • Napísal/a: PhDr. Anna Kmeťová
 • 06 apríl 2021

Časopis Teória a prax I Farmaceutický laborant je spontánnou reakciou na požiadavku farmaceutických laborantov v praxi mať vlastný  časopis. Je garantovaný Sekciou farmaceutických laborantov Slovenskej spoločnosti laborantov a asistentov v zdravotníctve, o. z., Slovenskej lekárskej spoločnosti, Sekciou farmaceutických laborantov pri Slovenskej komore  medicínsko-technických pracovníkov. Vychádza 6-krát za rok, konkrétne vo februári, apríli, júni, auguste, októbri a v decembri.

Čítať ďalej...

Naši hrdinovia

 • Napísal/a: Mgr. Martina Stanková, Mgr. Anna Džadová, koordinátorky MSČK, jaz. korekcia článku PhDr. Bibiána Lojanová
 • 06 apríl 2021

Darovať krv znamená darovať život. Je úžasné, že týmto humánnym a jednoduchým spôsobom pomôžeme druhým ľuďom, a pritom nič nestratíme. Ak je človek zdravý, k náhrade krvi dôjde do pár hodín, ale hodnota krvi, ktorú poskytne, je neopísateľná.

Čítať ďalej...

SZŠ Vstúpte ...

Vzdelávacie centrum Microsoft

Pridané fotogalérie

 1. 0
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. 6
 8. 7
Pozrite si nové číslo