Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Tu nás nájdete

Týždeň VaT - beseda s ....

  • Podrobnosti:
    Napísal/a: Mgr. Anna Maliňaková, jaz. korekcia Mgr. Adela Makšimová

  • 05-november-2015 15:59

V rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku sme sa dnes - 5. 11. 2015 mali možnosť stretnúť s prof. RNDr. Vladimírom Šepelákom, DrSc., vedúcim vedeckým pracovníkom Ústavu geotechniky SAV Košice a Institut für Nanotechnologie, Karlsruher Institut für Technologie, Nemecko.

Pán profesor pre nás pripravil prezentáciu venovanú téme nanotechnológií. Vysvetlil nám, že zmenou veľkosti častíc látky z micro na nano dochádza aj k zmenám vlastností danej látky. Predstavte si, že sa môžu zmeniť jej magnetické vlastnosti a dokonca i farba! Samozrejme, predstavil nám aj využitie svojej práce v zdravotníctve. Poukázal na význam striebra ako dezinfekčného, liečivého a čistiaceho prostriedku, ktoré sa používa pri výrobe náplastí aj konštruovaní práčok.

Pán profesor nám prisľúbil, že našu školu rád poctí svojou návštevou aj v budúcnosti.

Za všetkých študentov napísala A. Volčková II.M

fotogaléria

SZŠ Vstúpte ...

Vzdelávacie centrum Microsoft