Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Kalendár

október 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

KPR maratón

  • Podrobnosti:
    Napísal/a: Mgr. Anna Džadová, Mgr. Martina Stanková, koordinátorky MSČK, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová

  • 02-júl-2021 20:38
KPR maratón

„Každý jedinec má byť schopný zachrániť život iného, ide o základný prvok solidarity s inou ľudskou bytosťou.“

Vedieť poskytnúť prvú pomoc je jednou zo základných povinností každého z nás. Aj naši žiaci si to uvedomujú v plnej miere. Súčasťou ich štúdia sú aj základy prvej pomoci, aby v prípade potreby vedeli zachrániť ľudský život.

 

 

Mládež SČK Svidník dňa 2.7.2021 organizovala KPR maratón. Mládež Červeného kríža pri Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach v  spolupráci s SČK Michalovce neváhala a zapojila sa do KPR MARATÓNU. Svoje vedomosti a zručnosti sa rozhodli na súťaži prezentovať žiačky Diana Ďurečková, Kristína Kováčová z II.PSA a Natália Tovarňáková, Kristína Bučková, Nikola Pilová z II.PSC.

Žiačky sa jeden celý týždeň svedomito pripravovali a precvičovali úkony na resuscitačnej Anne. Percentá výkonností sa zvyšovali každým dňom, 98% bol posledný výsledok úspešnosti pred súťažou. Žiačky boli v škole už od rána, pozitívne naladené. Celý deň bol sprevádzaný smiechom, tancom a dobrou náladou. Maratón začal online testom, ktorý dievčatá úspešne zvládli a následne začala resuscitácia na resuscitačnej Anne. Z dievčat pri masáži a dýchaní tiekol pot, napriek tomu polhodinu masírovali a dosiahli pri dýchaní 98% /ventilations: 116/ a pri stláčaní srdca 99% /Avg: 109/min; compressions: 1763 /. Celková úspešnosť KPR maratónu našich žiačok bola 98 %.

Čakanie na výsledok bol nekonečný a radosť z výsledku o to väčšia. Výsledok bol potešujúci, naše žiačky sa umiestnili na peknom 2. mieste. Konečne môžu začať prázdniny aj pre naše súťaživé členky Mládeže Červeného kríža pri SZŠ v Michalovciach.

SZŠ Vstúpte ...

Vzdelávacie centrum Microsoft